مراسم اختتامیه مرحله استانی سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی ، دوشنبه 2 خردادماه در آمفی‌تئاتر شهید چمران دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه، در جلسه اختتامیه، نماینده ولی‌فقیه در استان، ریاست دانشگاه، تعدادی از مسئولین و مدیران دانشگاه، اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان از دانشگاه‌های سراسر استان حضور داشتند.

در این جلسه نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان جنوبی، طی سخنانی اظهار داشت: مسابقات قرآنی، مقدماتی برای اجرای فرامین قرآن و اسلام است تا انسان آنها را بیشتر بشناسد و در هر شرایطی در زندگی خود به‌کار ببرد.

آیت‌الله عبادی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران در جای جای ایران اسلامی، امروزه تشکل‌های علمی و فرهنگی، طرح انس با قرآن به صورت‌های گوناگون و در سطح‌های مختلف برگزار می‌کنند. این افراد بنا به علاقه در زمینه‌های مختلف مانند روان‌خوانی، ترجمه، حفظ و تفسیر در سطوح مختلف قرآنی به اندازه ظرفیت خود از قرآن بهره‌مند می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: نزول قرآن تنها برای این موارد و افراد خاص نیست، بلکه این مسابقات، مقدماتی هستند برای اجرای فرامین قرآن و اسلام که انسان آنها را بیشتر بشناسد و در هر شرایطی در زندگی خود به کار ببرد.

ایشان افزود: در این راه باید آرمان‌های‌مان را برای وصول هدف آماده کنیم، چراکه قرآنی شدن خیلی امتیازها دارد و اگر اخلاق، سخن، رفتار، شرایط خانوادگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاست قرآنی بود، اینک وضعیت جامعه اینگونه نبود.

جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند در ۳۶ رشته و در ۷ بخش شفاهی، معارفی، هنری، ادبی، پژوهشی، بهمن ماه سال گذشته در دو رده خواهران و برداران برگزار شد. در مراسم اختتامیه در دانشگاه صنعتی بیرجند، ۲۷ نفر از برگزیدگان تجلیل شدند.

 

دانشگاه صنعتی بیرجند پرتال آموزش پرتال اساتید پرتال دانشجویی اتوماسیون تغذیه کتابخانه دیجیتال مرکز مشاوره و درمان سامانه نظام پیشنهادات مسجد امام رضا(ع) امور شاهد و ایثارگر صندوق رفاه دانشجویی رزرواسیون دانشگاه پست الکترونیک ارتباط با ما کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی بیرجند