رییس گروه کار آفرینی و ارتباط با صنعتدانشگاه صنعتی بیرجند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: همزمان با سال تحصیلی جدید، مدرسه کارآفرینی در دانشگاه صنعتی بیرجند راه‌اندازی خواهد شد.

 

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه، مهندس مودی با اشاره به اینکه شکست عامل موفقیت است، افزود: تنها داشتن علم برای کارآفرینی کافی نیست، بلکه باید تجربه لازم را نیز داشت. در بحث‌های کارآفرینی شکست زیاد است، پس بهتر است که این شکست در دوران جوانی باشد؛ وقتی انسان در جوانی شکست بخورد این شکست‌ها تجربه‌ای برای وی فراهم می‌آورد که می‌تواند از آنها در آینده استفاده کند.

مهندس مودی با تاکید بر اینکه دانشجو باید به دنبال کارآفرینی باشد، بیان داشت: اگر بخواهیم دانشجوی کارآفرین تربیت کنیم، باید مهارت‌های لازم را به وی آموزش دهیم، مهارت‌های مربوطه تنها مهارت‌های رشته خود دانشجو نیست، بلکه دانشجو وقتی بخواهد کارآفرینی انجام دهد، علاوه بر تخصص در زمینه رشته تحصیلی خود، باید مهارت‌های دیگری مانند علم فروش و بازار را نیز بداند.

رییس گروه کار آفرینی و ارتباط با صنعتدانشگاه ادامه داد: از ترم آینده یک مدرسه کارآفرینی در دانشگاه صنعتی بیرجند راه اندازی خواهد شد که این مدرسه هم برای دانشجویان و هم برای دانش‌آموزان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالبی در این مدرسه ارائه خواهد شد که به صورت معمول در مدرسه و دانشگاه به دانش‌آموزان و دانشجویان آموزش داده نمی‌شود، مانند بحث‌های مالی، مارکتینگ و بازار که در مدرسه کارآفرینی پوشش داده خواهد شد. ایشان تاکید کرد می‌بایست فرهنگ کارآفرینی را در دانشگاه ترویج یابد.

مهندس مودی خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه صنعتی می‌توانند با شرکت در دوره‌های فنی و حرفه‌ای مورد تایید گروه آموزشی خود، از امتیاز ثبت این دوره‌ها به‌‎عنوان ساعات کارآموزی خود نیز استفاده کنند. ایشان با اشاره به نقش دوره‌های کارآموزی یادآور شد: کارآموزی و کارورزی می‌تواند  نقش مهمی را در کسب مهارت در حوزه‌های کارآفرینی داشته باشد.  

 

 

دانشگاه صنعتی بیرجند پرتال آموزش پرتال اساتید پرتال دانشجویی اتوماسیون تغذیه کتابخانه دیجیتال مرکز مشاوره و درمان سامانه نظام پیشنهادات مسجد امام رضا(ع) امور شاهد و ایثارگر صندوق رفاه دانشجویی رزرواسیون دانشگاه پست الکترونیک ارتباط با ما کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی بیرجند