به مناسبت هفته هلال احمر و با همت کانون هلال‌احمر و مدیریت فرهنگی دانشگاه، مانور امداد و نجات تحت عنوان تحلیه اضطراری و نجات در ارتفاع، روز چهارشنبه 20 اردیبهشت در دانشگاه برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه، هدف از این مانور که توسط تیم نجات کوهستان جمعیت هلال احمر و با حضور کارکنان و دانشجویان، در محوطه دانشگاه صنعتی اجرا شد، آمادگی دانشجویان در مقابله با حوادث غیر مترقبه مانند زلزله و آتش‌سوزی بود. اعضای این تیم از نجاتگران خبره تیم کوهستان بودند که از تجهیزات کامل و همراهی یک دستگاه آمبولانس، خودروی نجات و ماشین ‌آتش‌نشانی بهره می‌بردند.

همچنین در قسمت دیگر این مانور، کارگاه آموزش نحوه کارکرد و نگهداری کپسول‌های آتش‌نشانی و مهار آتش برای حضار همراه با کار عملی اعضای کانون هلال احمر دانشگاه ارائه شد.

از جمله اهداف انجام این مانور، افزایش سطح آگاهی دانشجویان در مواجهه با حوادث غیرمترقبه بود که از چند روز پیش از اجرای مانور، با نصب تراکت‌هایی تحت عنوان مکان‌های امن و ناامن در داخل کلاس‌ها و راهروها صورت پذیرفت. همچنین این مانور به منظور آشنایی دانشجویان، اساتید و کارکنان با فعالیت‌های داوطلبانه و امدادی جمعیت هلال‌احمر طرح‌ریزی شده بود.

حسن سلمانیان، دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صنعتی بیرجند ضمن تشریح مراحل اجرایی و اهداف این مانور، از آقای بنی‌اسدی، مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند، فرمانده تیم کوهستان، مدیریت فرهنگی و تمام افرادی که در اجرای مانور، کانون هلال احمر را یاری رساندند تقدیر نمود.

 

 

 

 

 

دانشگاه صنعتی بیرجند پرتال آموزش پرتال اساتید پرتال دانشجویی اتوماسیون تغذیه کتابخانه دیجیتال مرکز مشاوره و درمان سامانه نظام پیشنهادات مسجد امام رضا(ع) امور شاهد و ایثارگر صندوق رفاه دانشجویی رزرواسیون دانشگاه پست الکترونیک ارتباط با ما کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی بیرجند