اخبار و اطلاعیه های دانشگاه صنعتی بیرجند

 

مراسم اختتامیه مرحله استانی سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی ، دوشنبه 2 خردادماه در آمفی‌تئاتر شهید چمران دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه، در جلسه اختتامیه، نماینده ولی‌فقیه در استان، ریاست دانشگاه، تعدادی از مسئولین و مدیران دانشگاه، اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان از دانشگاه‌های سراسر استان حضور داشتند.

در این جلسه نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان جنوبی، طی سخنانی اظهار داشت: مسابقات قرآنی، مقدماتی برای اجرای فرامین قرآن و اسلام است تا انسان آنها را بیشتر بشناسد و در هر شرایطی در زندگی خود به‌کار ببرد.

آیت‌الله عبادی افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران در جای جای ایران اسلامی، امروزه تشکل‌های علمی و فرهنگی، طرح انس با قرآن به صورت‌های گوناگون و در سطح‌های مختلف برگزار می‌کنند. این افراد بنا به علاقه در زمینه‌های مختلف مانند روان‌خوانی، ترجمه، حفظ و تفسیر در سطوح مختلف قرآنی به اندازه ظرفیت خود از قرآن بهره‌مند می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: نزول قرآن تنها برای این موارد و افراد خاص نیست، بلکه این مسابقات، مقدماتی هستند برای اجرای فرامین قرآن و اسلام که انسان آنها را بیشتر بشناسد و در هر شرایطی در زندگی خود به کار ببرد.

ایشان افزود: در این راه باید آرمان‌های‌مان را برای وصول هدف آماده کنیم، چراکه قرآنی شدن خیلی امتیازها دارد و اگر اخلاق، سخن، رفتار، شرایط خانوادگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاست قرآنی بود، اینک وضعیت جامعه اینگونه نبود.

جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند در ۳۶ رشته و در ۷ بخش شفاهی، معارفی، هنری، ادبی، پژوهشی، بهمن ماه سال گذشته در دو رده خواهران و برداران برگزار شد. در مراسم اختتامیه در دانشگاه صنعتی بیرجند، ۲۷ نفر از برگزیدگان تجلیل شدند.

 

 

اولین دوره مسایقات بتن دانشگاه صنعتی بیرجند، با عنوان ساخت بتن C30با رویکرد اقتصادی و اجرایی توسط گروه عمران و مساعدت شرکت بنیاد بتن خراسان و مدیریت محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، در تاریخ اول خرداد 96 برگزار گردید.

به گزارش اداره روابط عمومی، مهدی غریبی دانشجوی مهندسی عمران و مسئول برگزاری این مسابقات در خصوص روند برگزاری این رقابت‌ها اعلام داشت: از تاریخ بیستم تا بیست وپنجم اردیبهشت‌ماه، ثبت‌نام از تیم‌ها صورت گرفت و تیم‌ها‌از تاریخ بیست و پنجم اردیبهشت ماه، شروع به ساخت نمونه آزمایشی کردند. این مسابقه در سه مرحله برگزار شد و داوری آن را دکتر منصور باقری، استادیار گروه مهندسی عمران و مهندس غیرتی، نماینده شرکت بنیاد‌بتن خراسان برعهده داشتند.

در مرحله اول مسابقه، دانش فنی شرکت‌کنندگان با برگزاری آزمون کتبی در تاریخ 31 اردیبهشت سنجیده شد.

درمرحله دوم، شرکت‌کنندگان اقدام به ساخت نمونه اولیه خود با مصالح یکسان درتاریخ 1 خرداد در محل آزمایشگاه تکنولوژی بتن گروه عمران نمودند. گروه‌های شرکت کننده، پس از ساخت بتن و مورد تایید قرار گرفتن اسلامپ توسط داوران، اقدام به نمونه‌گیری کردند.

خاطر نشان می‌گردد مرحله سوم مسابقه با انجام آزمایش مقاومت فشاری، در سن 28 روزگی نمونه‌ها، در تاریخ 29 خرداد، با حضور داوران و سرپرست تیم‌ها در محل آزمایشگاه تکنولوژی برگزار خواهد شد.

در نهایت با محاسبه امتیازات توسط داوران، سه تیم برتر که بیشترین امتیاز را کسب کرده­اند، معرفی شده و جوایزی به آنها با همکاری شرکت بنیاد‌بتن خراسان و مدیریت‌فرهنگی دانشگاه تعلق خواهدگرفت.

تیم‌های برتر برای شرکت در مسابقات استانی و کشوری، از سوی مدیریت‌فرهنگی دانشگاه و شرکت بنیاد بتن خراسان مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

 

 

 

 

 

 

شرکت عظیم امت در انتخابات روز 29 اردیبهشت، نشان‌دهنده رشد فزاینده سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مردم و اهتمام تحسین‌برانگیز ملت دراحقاق مردم‌سالاری خویش و جدیت در راه توسعه کشور است.

حضور بی‌نظیر ایرانیان در سراسر جهان در پای صندوق‌های رای که مبین وفاداری آنها به آرمانهای والای کشور می‌باشد را به ‌رهبر معظم انقلاب، نخبگان کشور، مسئولین نظام و آحاد هم‌میهنان عزیز، تبریک عرض می‌کنیم.

انتخاب مجدد مردم در تداوم راه «عقلانیت» و «تدبیر و امید» پیامی روشن برای همه جهانیان و مسئولین نظام دارد. ضمن تبریک به رئیس‌جمهور منتخب، جناب آقای دکتر روحانی و تیم مدیریتی ایشان، برای کشور عزیزمان، تداوم پیشرفت و سربلندی را آرزومندیم.

زنده باد میهن عزیزمان ایران.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی بیرجند

 

 

 

 

 

 

دانشجویان رشته مهندسی مکانیک –گرایش قالب‌سازی طی دو روز از صنایع مرتبط در شهرک‌های صنعتی مشهد بازدید کردند.

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه، این بازدید با راهنمایی آقایان دکتر فورگی ‌نژاد و آقای دکتر رخش‌خورشید، اساتید گروه مهندسی مکانیک و در قالب سرفصل درس " تعمیر و نگهداری قالب" در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 26 و 27 اردیبهشت‌ماه انجام پذیرفت.

در این سفر علمی، دانشجویان از کارخانجات همگر طوس، واحد مجموعه‌سازی شرکت پارت‌سازان، مجموعه قطعات فرج پارت‌سازان، شرکت تولیدی دوریکا، شرکت تولیدی رینگ‌سازی و مجموعه صنعتی قطعات محوری بازدید کردند. همچنین در آخرین روز، دانشجویان از چند کارگاه قالب‌سازی، به منظور آشنایی با فنون قالب‌سازی و شیوه‌های نوین در طراحی وساخت قالب بازدید کردند.

رشته کارشناسی ناپیوسته مهندسی مکانیک- گرایش قالب‌سازی، از رشته‌های کاربردی دانشگاه صنعتی بیرجند است که از سال 1388 به جمع رشته‌های دانشگاه افزوده شده است و پس از یک دوره توقف، از مهرماه 94 گروه مهندسی مکانیک، مجدداً اقدام به پذیرش دانشجو در این رشته نموده است. این بازید با هماهنگی و تلاش دانشجویان این رشته و بویژه خانم‌ها پورمند، فرازی و آقای بینقی برگزار شد.


 

 

رییس گروه کار آفرینی و ارتباط با صنعتدانشگاه صنعتی بیرجند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: همزمان با سال تحصیلی جدید، مدرسه کارآفرینی در دانشگاه صنعتی بیرجند راه‌اندازی خواهد شد.

 

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه، مهندس مودی با اشاره به اینکه شکست عامل موفقیت است، افزود: تنها داشتن علم برای کارآفرینی کافی نیست، بلکه باید تجربه لازم را نیز داشت. در بحث‌های کارآفرینی شکست زیاد است، پس بهتر است که این شکست در دوران جوانی باشد؛ وقتی انسان در جوانی شکست بخورد این شکست‌ها تجربه‌ای برای وی فراهم می‌آورد که می‌تواند از آنها در آینده استفاده کند.

مهندس مودی با تاکید بر اینکه دانشجو باید به دنبال کارآفرینی باشد، بیان داشت: اگر بخواهیم دانشجوی کارآفرین تربیت کنیم، باید مهارت‌های لازم را به وی آموزش دهیم، مهارت‌های مربوطه تنها مهارت‌های رشته خود دانشجو نیست، بلکه دانشجو وقتی بخواهد کارآفرینی انجام دهد، علاوه بر تخصص در زمینه رشته تحصیلی خود، باید مهارت‌های دیگری مانند علم فروش و بازار را نیز بداند.

رییس گروه کار آفرینی و ارتباط با صنعتدانشگاه ادامه داد: از ترم آینده یک مدرسه کارآفرینی در دانشگاه صنعتی بیرجند راه اندازی خواهد شد که این مدرسه هم برای دانشجویان و هم برای دانش‌آموزان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالبی در این مدرسه ارائه خواهد شد که به صورت معمول در مدرسه و دانشگاه به دانش‌آموزان و دانشجویان آموزش داده نمی‌شود، مانند بحث‌های مالی، مارکتینگ و بازار که در مدرسه کارآفرینی پوشش داده خواهد شد. ایشان تاکید کرد می‌بایست فرهنگ کارآفرینی را در دانشگاه ترویج یابد.

مهندس مودی خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه صنعتی می‌توانند با شرکت در دوره‌های فنی و حرفه‌ای مورد تایید گروه آموزشی خود، از امتیاز ثبت این دوره‌ها به‌‎عنوان ساعات کارآموزی خود نیز استفاده کنند. ایشان با اشاره به نقش دوره‌های کارآموزی یادآور شد: کارآموزی و کارورزی می‌تواند  نقش مهمی را در کسب مهارت در حوزه‌های کارآفرینی داشته باشد.  

 

 

تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی‌، پژوهشی بین دانشگاه صنعتی بیرجند و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی مرزبانی استان خراسان جنوبی به‌ امضا رسید.

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه، به دنبال بازدید معاونت پژوهشی فرماندهی مرزبانی استان از دانشگاه صنعتی بیرجند، و همچنین بازدید تعدادی از اساتید و دانشجویان دانشگاه از محل مرزبانی در نوار مرزی شرق کشور و بازرچه مرز ماهیرود، تفاهم‌نامه همکاری بین دکتر ناصر مهرشاد، ریاست دانشگاه و سرهنگ علی‌اصغر مسروری، فرمانده مرزبانی استان امضا شد.

هدف کلی از این تفاهم‌نامه، همکاری مشترک در کلیه زمینه‌های علمی و تحقیقات کاربردی، بین دانشگاه و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی مرزبانی با در نظر گرفتن کلیه امکانات موجود می‌باشد. همکاری مشترک در زمینه میزگردها و اطلاع رسانی در رابطه با موضوعات علمی و پژوهشی، فراهم نمودن امکان بازدید علمی و استفاده از امکانات علمی و پژوهشی برای محققین طرفین و انجام تألیفات مشترک از جمله موضوعات این تفاهم‌نامه می‌باشند.

بر اساس این تفاهم‌نامه، دفتر تحقیقات کاربردی متعهد شده است، برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که بر روی موضوعات مرتبط فعالیت می‌کنند، امکانات مالی مناسب را فراهم آورد. همچنین بانک اطلاعاتی مرتبط با پروژه‌های انجام شده را در اختیار این دانشجویان قرار دهد.

دانشگاه نیز متعهد می‌گردد، عناوین تحقیقاتی مورد نیاز دفتر تحقیقات کاربردی را حتی‌المقدور در طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی در اولویت قرار دهد. همچنین پیشنهاد و اجرای دوره‌های آموزشی و کارآفرینی، با توجه به نیازمندی‌های دفتر تحقیقات کاربردی و استفاده از امکانات تحقیقاتی و علمی دانشگاه، در راستای اجرای طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی مشترک از دیگر تعهدات دانشگاه است.

 

 

 

Subcategories

دانشگاه صنعتی بیرجند پرتال آموزش پرتال اساتید پرتال دانشجویی اتوماسیون تغذیه کتابخانه دیجیتال مرکز مشاوره و درمان سامانه نظام پیشنهادات مسجد امام رضا(ع) امور شاهد و ایثارگر صندوق رفاه دانشجویی رزرواسیون دانشگاه پست الکترونیک ارتباط با ما کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی بیرجند