تیم رباتیک دانشگاه صنعتی بیرجند در مسابقات پهپادهای بدون سرنشین که به میزبانی قرارگاه خاتم الانبیا اصفهان وابسته به ارتش برگزار شد، شرکت کرد و در بین 30 تیم دانشگاهی کشور، در بخش ایده و نو اوری  موفق شد رتبه نخست را کسب نماید.  این پهپاد برای اولین بار در دنیا ساخته شده که بدون سکان قابلیت فرمان گیری وجهت گیری دارد. ضمن تبریک این موفقیت به این دانشجویان عزیز و خانواده دانشگاه صنعتی همکاران ودانشجویان، برای ایشان در ادامه مسیر آرزوی موفقیت داریم.

 

منبع: مدیریت برنامه ریزی فرهنگی واجتماعی

 

به گزارش اداره روابط عمومی طی حکمی از سوی ریاست محترم دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان حضرت حجه الاسلام مسعودی به عنوان معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب گردید.در مراسمی که به همین مناسبت در سالن جلسات دانشگاه با حضور ریاست و مدیران دانشگاه برگزار گردید.

حضرت حجه الاسلام جعفری ضمن تبریک دهه کرامت و هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر در حدیثی از امام رضا (ع) فرمودند حقیقت ایمان بنده کامل نمی شود مگر با سه خصلت:آگاهی در دین،حسن تقدیر در معیشت زندگی و صابر بودن در مصائب و مشکلات.در ادامه ضمن تشکر از ریاست دانشگاه در راستای همراهی با نهاد حجه الاسلام مسعودی را به عنوان معاون نهاد معارفه نمودند.حاج آقای مسعودی نیز ضمن تبریک میلاد کریمه اهل البیت و برادر بزرگوارش در حدیثی از امام رضا(ع) کتمان سر،مدارا با مردم و صبر در برابر ناملایمات را بیان نمودند و در ادامه با بیان اخلاق اللهی و پیامبری خواستار توفیق هر چه بیشتر در جهت خدمت به دانشجویان و اساتید از درگاه اللهی گردیدند.

به گزارش اداره ی روابط عمومی ، معاونت محترم فرهنگی وزارت علوم که برای شرکت در جشنواره ی دانشگاهی شعر و مشاعره ی رضوی ، سی ام اردیبهشت ماه 1394 به شهر دانشگاهی بیرجند سفر کرده بودند ، در جمع شورای دانشگاه و اعضاء شورای فرهنگی دانشگاه صنعتی گفت:کرسی های آزاد اندیشی دانشگاهها در راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران موثر هستند وبه  برگزاری هرچه بیشتر و بهتر این کرسی ها تاکید نمودند.همچنین بیان داشتند ما نباید در برابر نقدها ،موضع گیری کنیم چرا که نقدها و انتقادات اگر صحیح باشند باعث پیشرفت ما و جامعه می گردند.

دکتر هاشمی در ادامه افزود:دانشگاهها نباید سیاهه ی لشکر جناح ها و احزاب سیاسی باشند و ما نباید چشم بسته به امتداد جناح های سیاسی در دانشگاه تبدیل شویم.

همچنین معاونت فرهنگی و اجتماعی  وزارت علوم تاکید کردند پیوند بین صنعت و دانشگاه باید خوب اتفاق بیافتد زیرا دانشگاههای ما باید دانشگاه کارآفرین باشند و این ممکن بدون ارتباط و حلقه ی بین صنعت و دانشگاه اتفاق نخواهد افتاد.

ایشان در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاهها می توانند به مدیریت دولت کمک کنند نه انیکه تنها توسط دولت مدیریت شوند.دکتر هاشمی اضافه کرد با توجه به سال دولت و ملت،همدلی و همزبانی بر این امر نیز تاکید نمودند.در پایان نماینده های فعال تشکل های دانشجویی به طرح سوال پرداختند و دکتر هاشمی به تک تک سوالات پاسخ داده و از خانه فرهنگ دانشگاه با حوصله بازدید نمودند.

گزارش تصویری:

 

 

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی بیرجند در نظر دارد به مناسبت فرا رسیدن سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) مسابقه بزرگ پیامکی "فراق یار" را برگزارنماید.

دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه می توانند جهت شرکت در مسابقه به شرح ذیل اقدام فرمایند:

جواب سؤالات را به صورت یک عدد ده رقمی از چپ به راست همراه با نام و نام خانوادگی خود  به شماره سامانه 30007650002184 ارسال فرمایند. مثال: (1234432144- مهدی سبزه کار)

از بین شرکت کنندگانی که پاسخ صحیح را پیامک فرمایند به قید قرعه جوایز نفیسی از طرف معاونت فرهنگی و اجتماعی اهداء خواهد شد.

تذکر: گزینه های سوال 6 تغییر کرده است. تاریخ تصحیح 94-3-16

 مهلت ارسال پاسخ:   حداکثر تا ساعت 12 روز شنبه مورخ 30 خردادماه 1394

برای دانلود متن وصیت نامه حضرت امام خمینی اینجا کلیک کنید.

برای دانلود سؤالات وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی اینجا کلیک کنید.

 

براساس حکمی صادره از سوی دکتر محمد فرهادی،وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری آقای دکتر محمدقادر قادری عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند به مدت دو سال  بعنوان نماینده وزارت در هیات نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه صنعتی منصوب شد.

در بخشی از این حکم آمده است بر حضور مستمر در جلسات هیات نظارت و تلاش برای ایجاد مشارکت فعال و تقویت فضای پرنشاط و همدلی با تشکل های اسلامی دانشگاه تاکید شده است.

لازم به ذکر است که آقای دکتر محمدقادر قادری علاوه بر سمت آموزشی در دانشگاه بیرجند ریاست جهاد دانشگاهی واحد خراسان جنوبی را نیزعهده دار هستند.

دانشگاه صنعتی بیرجند پرتال آموزش پرتال اساتید پرتال دانشجویی اتوماسیون تغذیه کتابخانه دیجیتال مرکز مشاوره و درمان سامانه نظام پیشنهادات مسجد امام رضا(ع) امور شاهد و ایثارگر صندوق رفاه دانشجویی رزرواسیون دانشگاه پست الکترونیک ارتباط با ما کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی بیرجند